Bitcoin Resting Around $11K Level, CNBC’s Brian Kelly Says $50K by Q2 2021

Ostatnio zarządzający funduszem hedgingowym i darczyńca CNBC Brian Kelly wyjaśnił, dlaczego jest tak byczy w sprawie Bitcoina, a w szczególności dlaczego spodziewa się, że cena osiągnie 50.000 dolarów „kiedyś w drugim kwartale 2021 roku“.

Według jego biografii na stronie CNBC, Kelly jest założycielem i dyrektorem generalnym BKCM LLC, firmy zarządzającej aktywami skoncentrowanej na „globalnym inwestowaniu w makro i waluty, w tym inwestowaniu w waluty cyfrowe“. Ponadto, jest menedżerem portfela BKCM Digital Asset Fund i REX BKCM Blockchain ETF. Kelly

Brian Kelly jest założycielem i dyrektorem generalnym BKCM LLC, firmy zajmującej się inwestycjami w waluty cyfrowe. Jest menedżerem portfela BKCM Digital Asset Fund i REX BKCM Blockchain ETF (NYSE: BKC). Brian jest autorem książki „The Bitcoin Big Bang – How Alternative Currencies are about to Change the World“.

Kelly jest również autorem książki „The Bitcoin Big Bang: How Alternative Currencies Are About to Change the World“ (która została opublikowana przez Wiley w listopadzie 2014 roku).

W poniedziałek (27 lipca), Melissa Lee, która jest gospodarzem programu CNBC „Fast Money“, zapytała Kelly’ego, który z aktywów był najbardziej byczy na – złoto, srebro czy Bitcoin.

Kelly odpowiedziała:

„Cóż, dla mnie to będzie Bitcoin Up. Możesz powiedzieć: „No cóż, BK, jesteś stronniczy, bo prowadzisz fundusz kryptoński“, ale to nie to.

„Ja również handluję makro, co oznacza, że mam cały szereg różnych rzeczy, w które mogę inwestować – waluty, akcje, obligacje, metale szlachetne – i kiedy patrzę na metale szlachetne kontra Bitcoin, Bitcoin ma lepsze podstawy, a z podstawami, mówię o stosunku akcji do przepływu.

„W tym momencie jest lepszy niż złoto, ponieważ mieliśmy halvening, a kiedy patrzę na cykle Bitcoinów, rynki hossy mają tendencję do skupiania się wokół halveningów, a więc śledzimy dokładnie tak samo jak cykl halveningów w 2016 roku, a to by oznaczało, że kiedyś w drugim kwartale 2021 roku patrzysz na cenę Bitcoinów na poziomie 50.000.

„Więc jest to cel długoterminowy, a w krótszej perspektywie, 10 500 dolarów to naprawdę duża liczba.

„Wychodzimy poza dwuletni przedział… kiedy już wyjdziesz poza przedział, przejdziesz do wcześniejszych rekordów – to jest 20 000 dolarów. Dla mnie to trzy do sześciu miesięcy.

„Więc Bitcoin wygląda na dwa do pięciu razy wyższy, a złoto na 4000 dolarów? Czy to będzie 10.000 dolarów?“

Lee rzucił wyzwanie Kelly’emu, pytając go, dlaczego ludzie mają wierzyć w takie „niebiańskie prognozy“ teraz, kiedy podobne prognozy zostały dokonane w zeszłym roku i nie spełniły się.

Kelly odpowiedziała:

„Ludzie mogą być sceptyczni, ale pamiętajmy w marcu, Bitcoin wynosił $3,500, więc już potroił się, dobrze?

„Wielu z tych, którzy mieli w Bitcoinie w 2017 roku dwa tysiące dolarów, nie sądziło, że to może być 20.000 dolarów. To co wiemy o Bitcoinie to, że jest bardzo zmienny, bardzo spekulacyjny, a kiedy idzie na tych spekulacjach, to idzie o wiele dalej niż ludzie oczekują.

„Więc, wiesz, nie sądzę, żeby mówienie o 20.000 dolarów było tak oburzające, kiedy już tam jest.

„Możesz mnie wypytywać o te 50 000 dolarów, ale to za rok.“